Rádi šetříte a recyklujete? Tak to jste na správném místě. Za pár minut si podle našeho návodu vyrobíte dokonalý samozavlažovací květináč. Poslouží nejen na předpěstování sazenic, ale můžete v něm na slunném okně nebo balkoně pěstovat třeba jahody nebo bylinky.

Potřebujete – PET lahev (nejlépe rovnou), balený knot (ale úplně stačí i provázek nebo tkanička), nůžky, fixu, substrát

Jak na to

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA1. Prázdnou PET lahev rozstřihněte v polovině. Pozor, láhev musí mít rovný tvar, aby do sebe pak díly zapadly. Když máte tvarovanou, můžete květináč udělat menší a zúžené části vystřihnout. Zarovnejte ustřižené kraje.

2.  Do víčka udělejte hrotem nůžek otvor. Dírkou ve víčku pak protáhněte knot nebo tkaničku. Sofistikovanější způsob je udělat dírek víc. Knot se pak dá protáhnout dvěma, aby nasával dvěma konci, a zbylé jsou pro vzduch.

Když je láhev zúžená, je potřeba prostřední část vystřihnout.

Když je láhev zúžená, je potřeba prostřední část vystřihnout.

3. Našroubujte víčko na hrdlo a vložte do části se dnem. Zkontrolujte, že se knot dotýká dna.

4. Do části s hrdlem dejte substrát. Nikdy nedávejte zeminu ze zahrady. Může v ní být plevel. Pro bylinky se hodí substrát pro balkonovky, na předpěstování sazenic pak substrát pro výsev.

5. Do spodní části dejte vodu, nasaďte část s hrdlem a máte hotovo. Kdo má chuť, může květináč vylepšit pomalováním nebo hezkým obalem. Nezapomeňte občas doplnit hladinu vody.

self-watering-herb-planters

Náš tip: V samozavlažovacím květináči z větší lahve můžete pěstovat i jahody.
foto: seattlesundries.com, greenupgrader.com, Maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..