Toužíte mít na zahradě křišťálově čistou vodní hladinu, kde roste rudý vřes? Takové, aby se vám při pohledu na něj zklidnili nervy? Můžete ho mít za jedno odpoledne.

Nejrychlejší a nejjednodušší cestou, jak si pořídit na zahradu jezírko je využít k tomu hotový jezírkové nádrže, nejčastěji výlisky z polyetylenu. Prodávají se v mnoha variantách v různých velikostech i tvarech. Hodí se především pro menší zahrady a jejich realizace je rychlá a snadná.

Kam s ním
Nejprve je potřeba vybrat to správné místo. Slunce by na něj mělo svítit nejméně čtyři až šest hodin denně, ale může být i v polostínu, který ho ochrání před ostrým letním poledním sluncem. Nejlepší je jižní strana domu. Rozhodně se vyhněte opadavým stromům a keřům, protože byste lovením odpadu strávili hodiny a hodiny.

Potřebujete – hotovou jezírkovou nádrž, písek, rýč, lopatu, kameny, vodováhu
catsJak na to
1. Výlisek si dejte na místo, kam ho pánujete a vyznačte si tvar. Pak následuje sólo pro rýč a lopatu, kdy je nutné vykopat jámu, která je o 10 cm hlubší a širší než výlisek.

2. Dno vysypte deseticentimetrovou vrstvou písku, který dobře utužte.

3. Na zpevněný povrch postavte nádrž a vyrovnejte za pomoci vodováhy. Pamatujte na to, že musí být tak, aby voda po dešti měla kam odtéct. Pak napusťte čtvrtinu vody.

4. Kolem okrajů nádrže nasypte písek a zlijte vodou. Pak dosypte zbytek písku.

5. Okraje zakryjte většími kameny

Collages4Náš tip – Nádrže jsou většinou víceúrovňové. Do hlubší části můžete umístit vodotrysk a vysadit třeba leknín. Nebo můžete udělat malý vodopád z hadice, kterou umělecky ukryjete do skalky poskládané z kamenů. O koloběh vod se postará čerpadlo.

 

Foto: ohmy-creative.com

 

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..