Budete slavit s dětmi  a nechce se vám servírovat tradiční přesolené brambůrky? Pokud má vaše ratolest v oblibě zeleninu, vyrobte z ní veselé postavičky. Děti při tom rády pomůžou a vy si určitě taky dáte.

Ovečka

zeleninové postavičkyStačí vám na ni dvě růžičky vařeného květáku a hřebíček na oči. Z větší růžičky udělejte tělo a párátkem k němu připíchněte hlavu. Kdyby vám zbyl košťál, zkuste z něj udělat nohy.

 

 

 

Houba

zeleninové postavičkyNa vejce vařené natvrdo posaďte klobouk z půlky vydlabaného rajčete. Oči a pusu udělejte z hřebíčku. Když vejce nechce stát, udělejte mu podstavec ze silného plátku okurky, kterému vyříznete vnitřek.

 

 

 

Jezevčík

zeleninové postavičkyTo je něco pro milovníky křupavé syrové mrkvičky. Ocásek je z kousku okurku, stejně jako ušiska. Oči jsou hřebíčky a obojek zastoupil kousek papriky.

 

Žralok

zeleninové postavičkyOkurce nejprve dobře podrbejte kartáčkem slupku. Pak kus okurky šikmo uřízněte a oloupejte břicho. Ze získané slupky udělejte ploutev a oko z mrkve. Na oboje si udělejte do okurky ostrým nožem rýhu.

 

 

 

Beruška

zeleninové postavičkyVykrojte vykrajovátkem kolečko chleba. Namažte sýrem nebo pomazánkou. Tělo berušky vyřízněte z rajčete a ozdobte hřebíčkovými tečkami. Hlavu nahradí sušená švestka, která je třeba se sýrovou pomazánkou a chlebem výborná. Tykadla jsou opět z hřebíčku.

 

 

Další nápady a návod na zdravé občerstvení pro děti, tentokrát pro změnu z ovoce, pro vás máme nachystané ZDE.

Foto: Maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..