Šišky jsou velmi vděčný a dostupný materiál na tvoření. Možností, jak je využít, je skutečně nepočítaně. A nemusí to být hned veliké projekty – začněte něčím menším.

Na podzim se hodí na dekorace malé přírodní figurky (návod na sovičky) a před Vánocemi zase roztomilí andělíčci (na postup se podívejte ZDE).

Zvlášť pokud máte doma děti, nebojte se ani barvení šišek. Takový „rozkvetlý“ pestrobarevný věnec (šiškám zkrátíte špičku, přestříkáte je a připevníte na proutěný korpus podle návodu ZDE) vydrží několik sezón. Stejně jako vkusná šišková kytice, která rozzáří každý tmavý kout (celý návod ZDE).

V jednoduchosti je krása a šišky využijete během celého roku, jak dokazuje tento nadčasový věnec, kombinující šišky s něžnými květy.

O Vánocích se nemusíte líbat jen pod koulí ze jmelí, ale štěstí a lásku určitě přinese i tato šišková nádhera (podívejte se, jak šiškovou kouli udělat). Fanoušci dekorací v přírodním stylu ocení i jednoduše krásný věnec. Udělat ho chce jen trochu trpělivosti, přesvědčte se ZDE.

Nepotřebujete ani celé šišky, z těch velkých piniových vyloupejte jednotlivé „šupinky“, dá vám to spoustu nových možností. Nejen malé slečny ocení kouzelný vílí domeček, celkem snadno ho vyrobíte z tykve vylepšené šiškovou střechou.

Šišky také můžete třeba zahradnickými nůžkami rozstříhat na jednotlivá patra a těmi „obalit“ korpus na věnec. Z nabarvených zbylých spodních částí pak vytvořte středovou dekoraci. Postup na tento vkusný věnec je ZDE.

A nesmíme zapomenout ani na blížící se Halloween. Na dveřích se bude vyjímat zelená příšerka udělaná podle tohoto návodu, děti určitě uvítají šiškového pavoučka a dojde i na nezbytnou dýni.

A pokud by vám tahle porce inspirace nestačila, tady se můžete podívat na další šiškové nápady.

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..