Karnevalová sezóna je v plném proudu. Máme pro vás tři šikovné tipy, jak pro vašeho drobečka udělat parádní super kostým na poslední chvíli a za pár korun. A věřte nám, že při výrobě těhle zvířátek se pobavíte i vy…

Kostým ovečky

Potřebujete:
Na vestičku: 
tenký bílý filc (případně jiná netřepivá látka, nebo podle našeho zlepšováku obyčejné bílé tričko), cca 150-200 vatových kuliček, tavná pistole, kousek suchého zipu nebo stužka na zavázání vestičky
Na čelenku: černou obyčejnou čelenku, kousek bílého a černého filcu na uši, jehla a nit na prošití (není nutné), tavnou pistoli, vatové kuličky

Jak na to:
1. Střihněte si z bílého filcu jednoduchou klasickou vestičku a sešijte díly v ramenou a po stranách. Na přední díly můžete dát kousek suchého zipu na zapínání, nebo přišijte stužky na zavazování. Připevněte je po celé délce (šňůrky dolů, na střed i nahoru), aby se vesta dětem nerozevírala.
Náš tip: Tuto část výroby si můžete výrazně usnadnit a zrychlit, když místo šití vestičky použijete jako podklad obyčejné bílé tričko, kterému jednoduše ustřihnete rukávy.
2. Na hotovou vestičku pak pomocí tavné pistole připevňujte vatové kuličky, pěkně jednu vedle druhé, po celé ploše.
3. Z bílého filcu vystřihněte cca 10cm kolečko a nalepte ho doprostřed čelenky. Na něj potom nalepte vatové kuličky, několik jich přidejte i po stranách přímo na čelenku.
4. Z bílého a černého filcu si vystřihněte tvar uší a obě barvy přišijte či přilepte na sebe. Jeden konec uší pak sestehováním nařaste, aby se uši prohnuly a vytvarovaly. Tento konec pak přilepte k čelence. Lepení či stehování podle potřeby „zamaskujte“ dalšími vatovými kuličkami.

Podrobný návod můžete omrknout ZDE.
Kostým chobotnice

Potřebujete: 5x punčocháče velikosti vašeho dítka (nemusí být nutně všechny stejné, ale měly by k sobě ladit), barevně ladící tričko s dlouhým rukávem + hladká čepice, jakýkoli tenčí pásek, kousek bílého a černého filcu, duté vlákno nebo podobnou výplň, kousek oboustranné lepicí pásky

Jak na to:
1. Nejdřív si dutým vláknem vycpěte 4 punčocháče – skončete přibližně na úrovni rozkroku, aby vycpané punčocháče po připevnění k pásku neodstávaly.
2. Natáhněte si pásek a horní část punčocháčů kolem něj obmotejte a zajistěte pár stehy.
3. Z černého a bílého filcu si vystřihněte 2 velké a 2 malé ovály na oči. Slepte je na sebe a poté je připevněte na čepici. Pokud nechcete čepici zničit a hodláte ji dál používat, udělejte to pomocí oboustranné lepicí pásky. Je-li to čepice na vyhození, použijte lepidlo či tavnou pistoli.
4. Pak dítko navlékněte do posledních nevycpaných punčocháčů, ladícího trička, do pasu mu připevněte pásek s vycpanými punčocháči, nasaďte čepici a můžete vyrazit. Celé se to dá bez problémů stihnout do hodinky!

Podrobný návod ZDE.

 

Kostým šneka

Potřebujete: hnědý balicí či jiný papír, krycí papírová lepicí páska, čelenka, kousek kartonu, 2 molitanové míčky nebo polystyrenové koule, 2 kousky širší stuhy na popruhy, tavná pistole

Jak na to: 
1. Budete vyrábět dvě půlky ulity. Ustřihněte si velký kus hnědého papíru a pořádně ho po celé ploše zmačkejte. Pak ho začněte od rohu rolovat. Až budete mít dost dlouhou ruličku, postupně ji ještě zakrucujte a stáčejte do tvaru ulity. Pomáhejte si krycí páskou a průběžně s ní ulitu zpevňujte tak, aby se nerozmotávala. Jakmile je ulita hotová, vezměte tavnou pistoli a poslepujte ji tak, aby držela i bez lepicí pásky – tu pak odstraňte.
2. Stejným způsobem si udělejte i druhou půlku ulity. Pozor na to, abyste měli obě půlky cca stejně velké. Obě ulitky slepte tavnou pistolí k sobě.
3. Poté z kartonu vystřihněte menší čtverec cca stejné šířky, jako je ulita, a tu na něj pak nalepte. Na karton pak přilepte i dva kusy stuhy jako popruhy, takže budete mít z ulitky jakýsi batůžek na záda 🙂
4. Zbývá dodělat už jen hlavu. Vyrobte si tykadla – vezměte dva kusy papíru a zatočte je a zakruťte tak, aby samy pevně držely a trčely do výšky. Na jeden konec papírového tykadla nalepte polystyrenovou kouli nebo míček, druhý konec tavnou pistolí připevněte k čelence. A kostým šnečka je hotový.

Podrobný postup na šneka najdete ZDE.

 

A pokud hledáte univerzální kostým pro kluka či holku, který raz dva vyrobíte bez speciálních potřeb doma a navíc se dá snadno sbalit s sebou třeba na lyžák nebo školu v přírodě, mrkněte na naši oblíbenou karnevalovou masku mumie.

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..