Nestíháte pravidelně zaskočit do kosmetického salonu? Tak si zkuste udělat dokonalou pleťovou masku doma z toho, co najdete v kuchyni. Budou stejně skvělé jako ty drahé z obchodu a navíc přírodní.

Medová pro suchou a zralou pleť
med

med

Potřebujete:

měkký tvaroh
med
olivový olej

Maska, která prospěje suché a zralé pleti a dokonce dokáže vyhladit drobné vrásky. Jen pozor na alergickou reakci. Nejprve si raději zkuste účinek na krku nebo ruce. Jak ji uděláte? Smíchejte půlku vaničky měkkého tvarohu, lžíci tekutého medu a lžíci olivového oleje. Naneste a nechte působit půl hodiny působit 30 minut.

 

Okurkovo-jogurtová na rozjasnění
Granátové jablko - přírodní kosmetika

Potřebujete:
salátovou okurku
bílý jogurt

Jedna z nejoblíbenějších a nejlepších masek vůbec, která pleť vyhladí a rozjasní. Je to vlastně vylepšená verze oblíbených plátků okurky rozložených na obličeji. Na masku nahrubo nastrouhejte oloupanou salátovku a nechte odležet, aby pustila vodu. Tu slijte a přidejte půlku malého jogurtu. Dobře promíchejte a směs naneste na vyčištěnou pleť obličeje i na výstřih. Nechte dvacet minut působit a pak smyjte.

Tvarohovo-mrkvová na hydrataci

Potřebujete
mrkev
zakysanou smetanu
žloutek

Maska, která poslouží na zjemnění a hydrataci. Mrkev očistěte a nastrouhejte na jemném struhadle. Přidejte půlku zakysané smetany a jeden žloutek. Dobře promíchejte a směs naneste na vyčištěnou pleť obličeje i na výstřih. Nechte dvacet minut působit a pak smyjte.

Avokádová vyživující
avokádo

avokádo

Potřebujete:

avokádo
olivový olej
měkký tvaroh

Ceny avokáda padají, tak máte možnost zkusit jeho blahodárné účinky. Rozmačkejte půlku avokáda, přidejte lžíci olivového oleje a lžíci měkkého tvarohu. Dobře promíchejte a směs naneste na vyčištěnou pleť obličeje i na výstřih. Nechte dvacet minut působit a pak smyjte.

 

 

Jak omýt
Stejně důležité jako nanesení masky je i omytí. Na přírodní masky nejlépe působí postupně používat stále chladnější vodu. Začněte vlažnou a končete studenou, ta stáhne póry.

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..