Hledáte levnou dekoraci na zeď, kterou si zvládnete udělat sami, a to za méně než půl hodiny? Pak tenhle tip je pro vás perfektní! Nepotřebujete ani talent, ani šikovné ruce, a přesto hravě vytvoříte umělecké dílo pro váš domov.

101857095.jpg.rendition.largest

U většiny návodů, které mají označení „jednoduché“, se přece jen nakonec vyklube nějaký zádrhel. Tady se nemusíte bát, nic lehčího už snad ani neexistuje! I když jste nikdy nedrželi v ruce štětec, během odpoledne vyzdobíte květinovými obrazy celý obývák nebo halu. Tahle stříkaná dekorace vypadá perfektně jako série, tedy když si uděláte rovnou několik obrázků – buď s různými rostlinami, nebo stříknutými jiným sprejem. Barevně je můžete přizpůsobit jakémukoli interiéru. A příroda je právě v plném květu a rozpuku, takže budete mít k dispozici spoustu materiálu na výběr.

Potřebujete:
Lepenky, papír nebo plátno
Barva ve spreji (odstín dle vašeho výběru)
Gumové rukavice (na ty nezapomeňte, budou se hodit :-))
Předlohy – listy, větvičky, květiny – nemusíte chodit na zahrádku, klidně použijte umělé z hobby marketů (měly by být co nejplošší, aby na podkladu dobře ležely, a objemnější – u drobných tenkých kusů můžete být z nevýrazného výsledku zklamaní)

Jak na to:
Krok 1. Jestli nechcete riskovat nepořádek a katastrofy doma, pusťte se do tvoření venku. Na rovnou plochu si položte plátno nebo papír, který budete sprejovat.

materials-needed
Krok 2:
 Připravte si větvičky, květiny nebo zajímavé listy podle vlastního vkusu. Položte je na podklad. Navlečte si gumové rukavice.

Krok 3: Rukou přidržujte spodní část rostliny a začněte sprejovat – postupujte odshora až dolů. DŮLEŽITÉ: Dávejte pozor, abyste barvu stříkali kolmo k podkladu (nikoliv pod úhlem)!!!

spray-paint-leaves spray-paint-roses-500x746
Krok 4:
Barvou přestříkejte celou plochu až dolů, pozor, abyste rostlinu stále dobře drželi rukou, nesmí se po celou dobu pohnout. Nejlepšího výsledku dosáhnete, když vše zvládnete hned napoprvé jen jednou vrstvou barvy.

Krok 5: Nechte dílo několik minut zaschnout, pak odstraňte květiny a dejte obrazu dalších asi 15 minut na konečné doschnutí.


Spray-paint-final
Krok 6:
Teď už zbývá jen obrázek dokončit. Papírový či kartonový umístěte do vhodného rámu, pokud jste použili plátno, můžete ho rovnou pověsit, kam se vám líbí.

 Facebook_Nancy_Abrams

Můžete udělat i malou obměnu – podklad nejdříve natřít vybranou barvou, na něj položit rostlinku, jejíž siluetu chcete na obraze mít, a teprve pak přestříkat světlejší barvou. Rostlina vám tedy na obraze zůstane barevná. 
6c0f26556c 30b50f0e74
6204fa79b6

 

Zdroj: Pinterest, Simplyrealmoms.comBHG.com

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..