Všichni nešťastníci, kteří pravidelně bojují s opary na rtech, se snaží najít ideální a hlavně spolehlivý prostředek. Jeden takový jsme pro vás vyzkoušeli.

S opary bojuji už od dětství a není to boj rovný. Vyzkoušela jsem na ně snad všechno a nic moc nepomáhalo. Od dřevných dob zubních past, přes homeopatika, Hemagel, Zovirax nebo Oparen. Poslední dva jmenované jsem měla za nejspolehlivější a předešlé dva roky pravidelně střídala. Bez tubičky v kabelce jsem nevyšla z domu. Jakmile jsem ucítila pálení na rtu, ihned jsme mazala, I když výsledky nebyly stoprocentní. Nevím jak na vás, ale na mě oba přípravky zabírají, když se mi vyrází maximálně jeden opar. Na hromadný útok, který mě postihl minulý týden, jsou krátké. Kdo trpí na opary, asi mi bude rozumět. Přes noc mi naskákaly opary na horním i dolním rtu. Vypadala jsem jak havajský domovník. Zasvěcení pochopí, že v takovém případě nejde jen o to, že blbě vypadáte a každý na vás kouká. Šíleně to bolí, a když se „rozjedou“, už nezabere nic.

3Zdraví od pumpy
Když mě v takovém stavu uviděla známá, obětavě sáhla do kabelky a podala mi malý kelímek. Jestli se prý neurazím, že je otevřený. Také na opary hlavně na jaře v zimě hodně trpí a tohle prý stoprocentně zabírá. Balzám v kelímku Carmex Helaing si pravidelně vozí z Ameriky, kde prý se válí na pultě každé benzínky. Ať se mažu a uvidím. S trochou klasické nedůvěry, ale s vědomím, že nemám, co ztratit, jsem mazat začala. A děly se věci.

Koupíte i u nás
Možná jsem neznalá a Carmex Healing a další Carmex produkty znáte, ale pro mě to byla úplná novinka. Při brouzdání na netu jsem zjistila, že je balzám na trhu už 75 let. Výrobce sliboval hlubokou hydratací rtů bez popraskání, zabránění šíření oparů a zjemnění kůžičky. Formule s kafrem a mentolem má zklidňovat i extrémně popraskané a poškození rty a ošetřit bolestivé opary, které by se pak neměly šířit. Jaké to bylo ve skutečnosti?

Jak funguje
Za mě je na balzámu skvělé, že s ním potřete celé rty. To u mastiček nešloa kombinovat to s nějakým jiným balzámem znamenalo koledovat si o další opat na ještě zdravém místě rtů. Když jsem si natřela celé rty Carmexem, už se nevysušovaly a nepraskaly, což je při oparech běžné. Také zastavil další rozšiřování oparů. Sice jsem měla trochu lesklou pusu, ale za ten komfortní pocit, pro mě do té chvíle při oparech neznámý, to rozhodně stálo. Mazala jsem pokaždé, když jsem měla pocit, že mi rty sesychají. Výsledek? Za pět dnů používání mi na rtech zůstaly jen dva maličké hojící se opary, které budou za den dva taky fuč. Ostatní místa jsou zahojená a rty mám stále vláčné a nepopraskané. Do této doby při oparu nemyslitelné. Za mě fenomenální úspěch.20151213_131932

Někomu by mohlo vadit
Aby byla recenze úplná, je potřeba zmínit dvě věci, které by někomu mohly vadit. V první řadě je to aplikace prstem. Mně to nevadí, protože mám s sebou i venku vlhčené ubrousky, takže mohu aplikovat kdekoliv. Druhou je mentolová vůně a chuť a fakt, že po aplikaci rty trošičku brní. Citlivější lidé tvrdí, že pár sekund pálí. Musím přiznat, že jsem mírné štípání cítila při první a druhé aplikaci ale pak už vůbec. Když to srovnám se super drahými lesky se zvětšujícím účinkem, které pálily jako čert, vůbec mi to nevadilo. A jak jsem napsala, při dalších aplikacích už jsme to vůbec nevnímala. Dobrou zprávou pro mě je, že nemusím pátrat na ebay.com, protože jsem našla i prodejce u nás. Za příjemnou cenu 85 Kč je k dostání na prfums.cz, kde už jsem další dva kousky objednala. Se třemi kelímky budu i při mém střídání kabelek v klidu, že pokaždé alespoň jeden najdu.Carmex-Lip-Balm-Pot (2)

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..