Máte doma oblíbenou rohovou lavici, u které při jídle sedává celá rodina, ale její potah už má nejlepší léta za sebou? Tak si ji potáhněte a bude jako nová.

Rohová lavice je v kuchyni požehnáním. Alespoň v té naší. Vejde se na ní mnohem víc lidí, než na jednotlivé židle. Takže když přijdou dětem kamarádi, všichni mohou být u stolu. Navíc má geniální úložné prostory, do kterých je pořád co dávat. Takže ve chvíli, kdy byl potah odrbaný a děravý, začala jsem uvažovat, jak ho opravit. rozhodla jsem se ji znovu potáhnout.

Základem všeho je potahový materiál. Prodejen s ním je stále míň a ceny potahové metráže jsou astronomické. Mně vyplatilo brouzdání na Aukru, kde byly za pár kaček k mání zbytky pevných a odolných umělých broušených kůží. Navíc byly v různých barvách, které se daly kombinovat. V našem železářství jsem koupila sponkovací pistoli, která i s náplní vyšla na 180 korun. Pak ji můžu využít například na potahování židlí nebo výrobu nástěnek a obrázků. Celkem jsme za materiál dala asi čtyři stovky.

Potřebujete: Potahovou látku, sponkovací pistoli, pravítko, nůžky, šroubovák

Jak na to

 

rozložení lavice

Lavici rozložte.

1. Nejprve je potřeba lavici rozmontovat a rozměřit, jak velké kusy budete na potažení jednotlivých kusů potřebovat. Přesah by měl být na všech stranách asi deset až patnáct centimetrů.

2. Vystříhejte si správně velké kusy na potažení. Nejjednodušší je nechat stávající potah a nový dát na něj. Když původní odstraníte, riskujete, že vám povolí vatování a vy už lavici neuvedete do původního stavu.

Pistoli se snažte držet rovně.

Pistoli se snažte držet rovně.

3Nabijte pistoli a začněte přidělávat látku. Pozor na to, musí být hodně napružená, aby se vám pak nedělaly na sedácích faldy.

Látku dobře vypněte.

Látku dobře vypněte.

4. Když máte všechny kusy nově potažené, lavici opět smontujte.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Foto: maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..