Máte doma na podlaze staré nevzhledné lino? Máme pro vás tip, jak z něj vyčarovat super podlahu. Chce to jen trochu práce a odvahy. Tenhle pokus vás rozhodně vyjde levněji než pokládání nové podlahy.

26

Prádelna před rekonstrukcí

Potřebujete: Barvu na podklad, barvu na pruhy, krycí lepicí pásku – na pruhy, čistič na lino, váleček, smirkový papír, silikonový tmel, silikonové lepidlo

Jak na to

1. Nejprve je potřeba místnost vystěhovat a podlahu pořádně umýt saponátem, případně můžete použít speciální čistič na lino.

2. Vezměte jemný smirkový papír a všechny skvrny, třeba od malování nebo nožiček zařízení, odstraňte.

3. Může se stát, že máte na krytině nějaké poškození, třeba od spadlých nůžek, případně je krytina odlepená. Malé poškození opravte silikonovým tmelem. Když je díra větší, je nejlepší poškozené místo vyříznout a nahradit ho novým kouskem ve stejné tloušťce a kvalitě. Ve všech prodejnách podlahových krytin mají zbytky za pár korun. Přilepte i odchlípnuté rohy.

4. Když je podlaha čistá a opravená, pusťte se do natírání. Celou plochu nejprve přetřete válečkem barvou vhodnou na podlahy. U nás lze použít třeba základní barva s vysokou přilnavostí Otex. Nechte ji dobře zaschnout.

paintingvinylfloors-horz25. Krycí páskou si na podlaze vyznačte pruhy. Vybarvěte je vybranou barvou a nechte uschnout. U nás si na podlahy můžete koupit například Betrolux, který je k dostání ve 20 odstínech. Nakonec strhněte pásky.

12

…a výsledek. Místnost prokoukla i díky zrenovované podlaze

foto: viewalongtheway.com

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..