Bude vaše dítko s pomlázkou obíhat příbuzné a známé? Tak to se vám může hodit návod na jednoduchý pytel na koledu, který máte hotový za deset minut i s barevným vzorem vyfoukaným fixami.

Doba se změnila. Když dnešní děti vyrazí po známých a příbuzných na koledu, donesou si domu víc nejrůznějších sladkostí než vajíček. Proto už nemusí chodit s košíčkem, který se hodil na křehká vejce, ale vystačí si s praktickým a stylovým pytlem. Ten se navíc nedá tak snadno vyklopit. Vyrobit pytel je i pro nezkušenou švadlenu otázka pár minut. Zužitkujete při tom zbytek látky. Navíc si ho děti samy mohou velikonočně vyzdobit foukacími fixami na textil. Stačí jim šablona. Stejným způsobem se dá vyzdobit i velikonoční prostírání nebo s jinou šablonkou třeba polštář.

Potřebujete: obdélník látky 90 x 30 cm (ale velikost si můžete přizpůsobit), šicí stroj, šňůrku, foukací fixy

???????????????????????????????Jak na to
1. Látku si přehněte napůl rubem k sobě. Já jsem pro výrobu zvolila zbytek závěsu z Ikea, který je dost pevný. Abyste nemuseli obrubovat, je lepší zvolit prádlový šev, jako to dělaly naše babičky bez entlu. Po lícové straně sešijte boční strany.

???????????????????????????????2. Pytel otočte na rub a opět prošijte bočnice tak, abyste schovali okraje z lícové strany.

3. Nadvakrát otočte horní okraj pytle do rubu a vytvořte tunýlek. Kolem bočních švů nechte dva centimetry neprošité.

4. V bočních neprošitých partiích navlékněte do vzniklého tunýlku dostatečně dlouhou šňůrku, aby se dala otvory vytáhnout a vytvořila tak ucha.

5. Vystřihněte si šablonu zajíce a slepice. Do pytle dejte noviny, aby se barva nemohla prosáknout do druhé strany.

6. Pytel si položte, přiložte šablonu a můžete začít foukat. Nezapomeňte, že musíte mít hrot fixy prostrčený dírkou v průhledném víčku, jinak to nepůjde. Fixy mají tu výhodu, že nemusíte barvu nijak fixovat. Prostě drží a zvládne i praní.

???????????????????????????????Stejným způsobem můžete vyrobit i prostírání. Potřebujete jen obroubený kousek látky.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAKdo má rád barvičky, snadno vymění černou za zelenou, červenou, žlutou, nebo jinou. Zajíčkovi tavnou pistolí přilepíte i oko.

Náš tip: Po Velikonocích může pytel sloužit na hračky, cvičební úbor nebo z něj udělejte polštář.

Foto: Maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..