Chcete rodině na Velikonoční pondělí naservírovat skvělou snídani? Tak to by se vám mohl hodit náš prověřený recept na mazanec. Není to nic těžkého, jen je potřeba dobře zpracovat těsto, a to ručně. Žádný hnětač to tak dobře neudělá. U nás peče mazanec mužský a jde mu to skvěle. Z toho plyne, že se do přípravy mazance  může pustit každý. Naše dávka je rovnou na dva mazance, protože jeden nikdy nestačil. 🙂

Potřebujete

1 kg polohrubé mouky
20 dkg másla
20 dkg cukru krupice
8 dkg droždí
2 žloutky
celé vejce
sůl – malou lžičku
3 dcl mléka
10 dkg mandlí
10 dkg rozinek

Jak na to

Utřete cukr s vejcem, přidejte ostatní ingredience a zpracujte těsto. Mléka se přidává podle potřeby tolik, aby bylo těsto vláčné. Když je pěkně jednolité, přidejte rozinky a zapracujte je. Těsto dejte pod utěrku na teplé místo vykynout na hodinu a půl. Vytvarujte bochánek a dejte ho na pečicí papír. Potřete rozšlehaným vejcem a posypte půlenými mandlemi. Dejte do předehřáté trouby na 150 °C a pečte dozlatova. Propečení zkontrolujte zapíchnutou špejlí. Když se na ni těsto nelepí, je hotovo.

Náš tip – Zdá se vám dvojnásobná dávka moc velká? Buď můžete mazanec někomu věnovat jako dárek při velikonoční návštěvě, nebo všechny ingredience dejte v polovičním množství. Ale je to škoda, protože nenakrojený mazanec pár dní vydrží.

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..