Láska prochází žaludkem. Tak proč si k Valentýnovi neudělat rychlou a stylovou dobrotu. Na nepečená piškotová srdíčka toho moc nepotřebujete a zvládne je i malé dítě. Naservírovat je můžete ženě, muži i dětem. Prostě tomu, koho máte rádi.

Potřebujete – dortovou formu, balík piškotů, měkký tvaroh, zakysanou smetanu, vanilkový cukr, marmeládu, vykrajováno ve tvaru srdíčka, jedlé zdobení.pi

Jak na to

1. Z tvarohu, zakysané smetany a vanilkového cukru si vymíchejte hustou směs. Se smetanou opatrně, výsledný krém by neměl být tekutý.
2. Dortovou formu si vyložte pečícím papírem. Aby se dal dobře vytvarovat, nejprve ho zmuchlejte a změkne. Pak dejte první vrstvu piškotů, a to plochou stranou ke dnu. Protože hotový korpus otočíte, bude to nakonec strana vrchní a musí být rovná.
3. Na vrstvu piškotů dejte hustou tvarohovou směs a pak směs piškotů. Předem myslete na to, že z korpusu budete vykrajovat srdíčka, takže by neměl být moc vysoký. Doprostřed můžete místo tvarohu dát mezi piškotové vrstvy marmeládu. Končí se vrstvou piškotů.
4. Formu dejte přes noc do lednice. Piškoty se nacucají a spojí s tvarohovým krémem. Ráno budete mít korpus v jednom kuse, jako bývá ten pečený.
5. Formu otevřete a korpus překlopte na talíř, aby z pěkně rovného dna byla vrchní strana. Opatrně vykrajujte srdíčka. Nazdobit je můžete  barevným jedlým zdobením. Další možností je polít je rozpuštěnou čokoládou nebo nějakou polevou. Fantazii se meze nekladou.

piškotová srdíčka

 

foto: Maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..