První pořádné sluníčko nás vylákalo na zahrady a terasy, které si pro následující teplé dny potřebujeme pěkně vyzdobit. Třeba dokonalými barevnými třepotálky, kteří vás nemusí stát vůbec nic.

32Zahradní dekorace nejsou právě levná záležitost. Pokud se nevyřádíte v asijské tržnici, ale vyrazíte do lepšího květinářství nebo zapátráte na netu po e-shopech, oči se vám nad cenami většiny kousků budou protáčet. Ale když máte šikovné ruce a propátráte doma uložené zbytky po výtvarném tvoření nebo rekonstrukci bytu, můžete je zrecyklovat a pěknou zahradní dekoraci přesně ve svých barvách vyrobit za odpoledne sami.

Potřebujete: karton (staré krabice), alobal, akrylátové barvy (nebo takové, které máte a vydrží pobyt venku), drátek, korálky, lepidlo, tavnou pistoli, nůžky, řezací nůž

Jak na to

1111. Vystřihněte si z papíru šablonu jednoho křídla motýla. Karton přeložte, šablonu přiložte k překladu a obkreslete na obě strany.

2.Řezacím nožem nebo nůžkami vystřihněte motýlů kolik potřebujete.

3. Tavnou pistolí si na křídla motýlů udělejte reliéfní kresbu křídel.

4. Papírové motýly zabalte do alobalu, aby vynikl reliéf od tavné pistole, a z rubové strany ho přilepte lepidlem nebo lepicí páskou

5. Další kousek alobalu přiložte na rubovou stran, abyste zakryli  přilepené konce, a dobře uhlaďte. U hrany motýlích křídel alobal dobře zapracujte. Buďte pečliví, protože potřebujete karton ochránit alobalem před deštěm.

6. Nabarvěte motýlům křídla. Lepší jsou barvy vhodné ven, které budou vzdorovat nejen dešti, ale i slunečnímu svitu. Fixy se nehodí, protože velmi rychle vyblednou.

7. Z drátku vyrobte motýlům tykadla. Tělo můžete vyzdobit kamínky, které přichytíte drátkem nebo tavnou pistolí. Když chce motýly pověsit, vytvořte si malé očko.

8. Na vybrané místo motýly pověste na očko nebo je přilepte.

10333Foto: bugaboocity.com

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..