Tenhle nápad je skutečně geniální. K vytvoření čarokrásného stojanu na květiny vám stačí zbytek trubky, lepidlo na dlaždičky a fantazie.

28fd87f79685ac405a32cb7ff3f5cbe9Potřebujete –  PVC trubku, papír a tužku, trojbodové kleště, kleště, vodou ředitelné lepidlo třeba Herkules, lepidlo na obklady, houbičku, mozaikové kameny (nebo naštípané barevné dlažičky, hodí se mušle, korálky a kamínky, hladítko, spárovací hmotu

stojanyJak na to
1. Pokud chcete mít vzor hezký a nemáte zkušenost, je lepší si ho vymyslet připravit dopředu. Nakreslete si ho na obyčejný papír, nejlépe ve velikosti budoucího stojanu. Nebo ho někde obkreslete.

zahradni-dekorace-250x250.gif2. Začněte vybírat vhodné kamínky. S kupovanými to bude jednodušší, ale dražší. Na patřičnou velikost je vytvarujete speciálními trojbodovými kleštěmi. Nejlevnějším řešením je využít zbytky dlaždiček, které obyčejným kleštěmi nalámete na větší kusy. Pak je vytvarujete trojbodovými. Kdo je nemám, Může to dělat kleštěmi, ale půjde to těžko.

3. Kamínky si vodou ředitelným lepidlem nalepte na papír na vzor lícovou stranou. Pro silnější dlaždičky budete potřebovat silnější lepidlo, aby je uneslo.

4. Upevněte si trubku a nejprve ji zdrsněte smirkovým papírem nebo drátěným kartáčem, aby na něm drželo lepidlo. Naneste lepidlo na koupelnové obklady. Na ně přitlačte rubovou stranou kamínky. Den nechte lepidlo tvrdnout a pak mokrou houbičkou odrolte papír.

5. Další den kamínky vyspárujte spárovací hmotou. Nanášejte ji úhlopříčně a nakonec přejeďte pěnovým hladítkem. Nechte zarudnout. Zbytky spárovací hmoty omyjete vlhkou houbičkou.

 2
Foto: Pinterest

2 komentáře

 1. Anna

  Dobrý den,
  moc se mi líbí váš nápad s rourou jako váza ale obávám se že lepidlo herkules neudrží kamínky. Zkoušela jsem tuto techniku a pani v Siku mi řekla že si musím trubku potřít nějakou drsnou vrstvou nátěru( 100kč) aby mi drželo lepidlo!!! Herkules jsem nezkoušela. Moc se mi nápad líbí a dlouho po takové vázi toužím plastové trubky i zbytky obkladů mám doma.
  Další dotaz: trojbodové kleště: při štípání získáme pravidelné tvary???
  Děkuji moc za krásné nápady, Vaše stránky jsem objevila v pátek a jsem z nich úplně zaujatá. Kdyby byl v okolí Brna nějaký kurz tak bych moc ráda chodila. Mějte se moc hezky, Salajková.

  Odpovědět
  • Mařenka

   Přeji hezký den.
   Trojbodové kleště nejsou na pravidelné tvary, ale dokážete s nimi přesněji naporcovat ty menší kupované kamínky. Pracují s tím profesionálové, co dělají mozaiky. Je to i otázka cviku. Kupované kamínky mi Herkules udržel, ale nedělala jsem vcelku celou plochu. Je pravda, že když použijete zbytky silnějších dlaždic, mohou být pro takové lepidlo těžké. A ještě trik, aby trubky-podklad už nebyly hladké: stačí je zdrsnit třeba smirkovým papírem nebo drátěným kartáčem.

   Děkujeme za pochvalu. Pokud bychom nějaké dílničky poblíž vás pořádali, určitě budeme informovat zde na webu i na naší facebookové stránce.

   M.

   Odpovědět

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..