Máte rádi přírodní materiály a rádi se jimi obklopujete i doma? Krásnou kamennou podložku pod horké hrnce a pánve si zvládnete vyrobit za chviličku, investice je minimální a výsledek fantastický. Bude se skvěle vyjímat i na jídelním stole při servírování. 

Co budete potřebovat:
Kus starého koberce (šel by použít i silnější filc, ale koberec vytvoří pevnější základ)
Lepidlo – např. kvalitní super epoxidové (můžete lepit i běžným vteřinovým, ale to se vám prodraží, kamínky drží i průhledným sanitárním silikonem)
Perořízek
Pytlík placatých kamínků (pokud si je nemáte kde nasbírat, podívejte se po nich v hobby marketech)

Jak na to:

1. Pomocí perořízku si z koberce vyřízněte tvar, jaký má vaše podložka mít. Ty klasické bývají kulaté, ale záleží jen na vás, co si vyberete. Kulatou podložku vyřezávejte podle formy, třeba podle dřevěného kuchyňského prkénka nebo většího hrnce. Koberec řežte z rubové (spodní strany).

2. Připravte si kamínky. Než je začnete lepit, pořádně je vydrhněte kartáčkem a nechte dokonale oschnout. Čím víc špíny z nich dostanete, tím lépe na nich bude lepidlo držet.
home-made-stone-trivet
3. Naneste vteřinové lepidlo na spodní stranu kamínku – nešetřete, aby opravdu dobře držel na místě. Kamínek nalepte do středu podložky  a postupně pokračujte směrem ke krajům.

home-made-stone-trivet-instruction

4. Až se dostanete ke kraji koberce, snažte se, aby poslední kamínek o kousek přesahoval ven – vypadá to lépe , když koberec na kraji nevykukuje.

5. Dejte lepidlu pár hodin čas, aby pořádně zaschlo, a můžete podložku používat. Při přenášení z místa na místo s ní zacházejte  opatrně, aby se vám hůř přichycené kamínky neuvolnily.

diy-stone-trivet

 Náš tip: Z různě barevných kamínků můžete na podložce vytvořit třeba kytičkové ornamenty, nebo skládat kamínky od nejtmavších uprostřed po nejsvětlejší na kraji. A vůbec se nebojte do tvoření zapojit i větší děti.

 

Zdroj: Kitchenhunter.net

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..