Učíte svého drobečka poznávat barvy? Vlastnoručně vyrobená veselá housenka s rozebíratelným tělem je k tomu ideální. Zvládnete ji i bez šicího stroje a vyberete si barvy, které se vám budou hodit. Délka je jen na vás.

2Potřebujete: filcové obdélníky různých barev (mají je v kreativních potřebách i látkách), duté vlákno neb vatelín, suchý zip, nůžky, jehla, nit, šicí stroj

Jak na to
1. Udělejte si z papíru šablonu kruhu. Velikost je na vás. Podle nás je ideální kolem 10 až 15 cm.

2. Podle šablony vystřihněte vždy dva díly z filcu v jedné barvě. Pokud budete plnit vatelínem, tak i z něj udělejte do každé kousku těla náplň.

3. Ze zbytků filcu nastříhejte oči, tykadla a pro každý díl i dva obdélníčky a půlkruh z jiné barvy na nohy. Kusy nohou sešijte k sobě.

Obnitkovací steh, kterým k sobě ručně sešijete filcové díly.

Obnitkovací steh, kterým k sobě ručně sešijete filcové díly.

4. Do práce na housence se můžete pustit i bez šicího stroje. Kruhové díly těla pak sešijete obnitkovacím stehem. Začnete dílem obličeje. Na lícovou stranu jedné strany přišijte oči, pusu a nos.

5. Když se rozhodnete na tykadla vytvořit květinu, nejprve vystřihněte bílou květinu a do ní všijte žlutý střed. Pak ji přišijte na tykadla.

6. Na lícovou stranu druhé části obličejového dílu přišijte do středu kousek suchého zipu.

7. Dva díly obličejového dílu dejte rubem k sobě, špendlíkem si dovnitř přichyťte na správné místo nohy a tykadla. Když pracujete s vatelínem, vložte kus mezi filc a začněte sešívat entlovacím stehem na stroji nebo obnitkovacím v ruce. Pokud chcete tělo plnit dutým vláknem, sešijte filcové díly a nechte si mezeru asi 5 cm. Naplňte a došijte.

38. Na další části těla na každé lícové straně do středu přišijte kousek suchého zipu a sešijte stejně jako obličej. Pokračujte až k poslednímu článku housenky, kde bude suchý zip jen uvnitř těla, na zadeček můžete opět dát květinu.

Nezapomeňte – Na jednotlivé díly filcu si ještě před šitým tužkou nebo křídou přesně vyznačte, kde budou nohy a suchý zip, aby vám pak jednotlivé nožky a díly „lícovaly“. Střídejte drsnou a jemnou část suchého zipu, aby se části těla daly správně zařadit za sebou.1

Foto: Pinterest

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..