I když jsou Velikonoce tradiční svátky, vy je můžete sobě i svým blízkým okořenit něčím netradičním. Co si s námi třeba vyrobit vaječné žluťoučké mimoně? Za pět minut je hotovo.

I když já mám Velikonoce docela ráda, protože jsou pro mě vstupní bránou do jara, moje okolí spíš štvou. Každý rok se snažím vymyslet nějakou vychytávku, která by rodinu bavila. A protože jsme všichni propadli roztomilým žluťoučkým pitomům mimoňům z filmu Já, padouch, zkusila jsem jim dát velikonoční podobu. Vlastně mě to napadlo ve chvíli, když jsem ve své oblíbené drogerii objevila plastová žlutá vajíčka. Geniální a nerozbitná. Tradicionalisté mě možná budou kamenovat, ale já mám ráda festovní věci, na které se může občas i sáhnout. Nalepovací oči a samolepicí tapetu jsem měla doma, takže bylo rozhodnuto. Původně jsem chtěla spodek vejce natřít modrou barvou, která mám taky doma. Ale pak mě napadlo, že s modrým podstavcem rovnou vyřeším stabilitu. Teď si mohou mimoně obdarovaní postavit tam, kam chtějí.

Nenechte se mýlit fotkou, kde je vejce bílé. Zapomněla jsem si žlutá nafotit předem a nechtěla jsem už mimoně loupat. A kdo chce, může stejně upravit i vejce natvrdo. Jen je musí natřít.

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAPotřebujete – plastové nebo natvrdo vařená vejce, ruličku od toaletního papíru, samolepicí fólii modrou a černou, nalepovací oči, nůžky

Jak na to
1. Nejprve si udělejte podstavec z ruličky od toaletního papíru nebo utěrek. Odstřihněte je tak ve výšce tří centimetrů. Když je rulička širší než vejce, rozstřihněte ji a znovu slepte. Pak polepte pruhem modré samolepící tapety.

2. Kdo nemá vejce žluté, musí ho natřít žlutou barvou nebo obarvit v rozpustných potravinářských barvivech na vajíčka.

3. Z černé samolepicí tapety si nastřihejte tenké proužky, pusinky a spolu s očima vytvořte obličejíky. Pak vejce posaďte na podstavec a máte hotovo.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Foto: Maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..