Roztomilého a heboučkého zajíčka si můžete umotat ze zbytků přízí. Výroba bambulek bude bavit i děti.

Potřebujete – zbytky přízí, tvrdý papír na kolečka nebo ruličky od toaletního papíru, zbytek filcu na ouška, malou bambulku na ocásek a korálky na oči (můžete dát i nalepovací, když je máte doma)

Jak na bambulky
Velikonočního zajíčka si snadno vyrobíte ze dvou různě velkých bambulek. Menší na hlavičku a větší na tělo. Zkušeným kreativním bytostem je hned jasné, jak bambulky vyrobit. Ale možná jste to ještě nezkoušeli a oceníte hned tři jednoduché návody, jak na to.8*Vystřihnete si z tvrdého dva kruhy o požadované velikosti. Dáte je na sebe a omotáte dokola přízí. Pak přízi na horní hraně rozstřihnete, mírně rozevřete kruhy od sebe a mezi nimi uprostřed svážete kouskem příze bambulku, aby se vám nerozpadla. Svazovací přízi ani vjednom z případů výroby nezastřihujte, bude se vám hodit na vzájemné přivázání bambulek. Stejně uděláte i menší nebo větší druhou bambulku.

9*Dvě ruličky od toaletního papíru dejte k sobě a omotejte hustě přízí. Pak svažte budoucí bambulku kouskem příze mezi ruličkami a rozstřihněte. Menší bambulku vyrobíte z ruliček od alobalu nebo potravinové fólie.

c8b845bd408bb6413c0aed8419dfd27d*Přízi si namotejte dokola na dvě nohy od židle. Pak ve stejných rozestupech pevně svažte kousky příze a v polovině rozestupu rozstřihněte. Menší nebo větší bambulky vyrobíte tak, že na druhém svazku příze bude svazovat budoucí bambulky blíž ( budou menší), nebo dál ( budou větší).
Náš tip – Svazovací přízi ani v jednom z případů výroby nezastřihujte, bude se vám hodit na vzájemné přivázání bambulek.

Jak na zajíce
31. Vyrobte si dvě různě velké bambulky.

42. Z filcu vystřihněte uši, případně i malý ocásek.

63. Bambulky k sobě pevně svažte.

54. Přilepte nebo přišijte uši, ocásek a z korálků vytvořte oči.

1
2

Foto: Pinterest

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný